Veletrh sociálních služeb 9.10.2017

Srdečně vás zveme do našeho stánku:

PORADNA VÝŽIVY / NORDIC A PRIESSNITZ WALKING

Ing. Dita Urbánková, Ph.D.

Veletrh sociálních služeb aneb ,,Prožijme Svitavy zdravě"

Fabrika Svitavy - 9.10.2017

http://www.svitavy.cz/cs/m-7322-veletrh-socialnich-sluzeb/?utm_source=facebook&utm_medium=25092017&utm_campaign=veletrh-socialnich-sluzeb

Veletrh sociálních služeb

09Říj2017

aneb Prožijme Svitavy zdravě

V pondělí 9. října od 9:30 do 16:00 hodin opět ožije Fabrika 3. ročníkem Veletrhu sociálních služeb, letos s motem „Prožijme Svitavy zdravě“.

imageCílem veletrhu je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních a souvisejících službách ve městě Svitavy a prostřednictvím široké nabídky vystavovatelů zviditelnit sociální služby, které jsou potřebnou součástí života našeho města. Síť sociálních služeb ve městě nabízí pomoc všem potřebným, ať se jedná o seniory, děti a jejich rodiče, zdravotně postižené či osoby v krizové situaci.

Přijďte prožít do Fabriky příjemný den!

Přijďte se osobně přesvědčit o nabídce a kvalitě sociálních služeb. Přijďte zhlédnout vystoupení uživatelů služeb i žáků základních škol. Přijďte nakoupit drobné dárky v podobě výrobků uživatelů služeb. Přijďte nahlédnout „pod pokličku zdravé výživy“, ochutnat jídlo z Vedanty,image bezlepkové výrobky z firmy Konipro, báječné sýry z farmy Květná zahrada, kde pracují klienti Domu na půl cesty, či vypít dobrou kávu z Kavárny Domova na rozcestí. Přijďte se seznámit s tísňovým tlačítkem SOS, canisterapií a první pomocí při drobných poraněních v domácnosti. Přijďte si od studentů Střední zdravotnické školy nechat změřit krevní tlak, či namasírovat unavená záda, šíji nebo končetiny. Přijďte zhlédnout kompenzační a rehabilitační pomůcky pro posilování motoriky vhodné po úrazech, či operacích i ty větší, které usnadňují běžný život (nástavce na WC, madla a sedačky do vany, toaletní vozíky).
Přijďte si vlastním prožitkem odzkoušet pohybové aktivity (Nordic Walking, Heat a Spinning).
Vstupné je zcela zdarma.

imageVěříme, že se akce stane místem nejenom pro získání odborných informací, ale také místem vzájemného sdílení praktických zkušeností mezi poskytovateli, místem prožitkového poznávání různých omezení z důvodu zdravotního handicapu, místem navazování spolupráce i místem kulturního a sportovního vyžití. Město Svitavy a poskytovatelé sociálních služeb se akcí připojují k celostátní kampani Týden v sociálních službách, kterou v říjnu každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu s Asociací poskytovatelů sociálních služeb České republiky.

Akce je pořádána pod záštitou starosty města Davida Šimka.

Šárka Řehořová, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví

Zuzana Pustinová

Datum: 9.10.2017