Svitavy ‚‚CESTY ZA ZDRAVÍM"

image

 

,,CESTY ZA ZDRAVÍM"-  Nordic a Priessnitz Walking

 

SVITAVY

- sobota 3. září 2016

 

V rámci druhého vrcholu oslav 760. výročí založení města Svitavy se v sobotu 3.9.2016 uskuteční celodenní akce ve znamení zdraví a Nordic a Priessnitz Walkingu. Pokud zatím netušíte, co se za těmito slovy skrývá a nebo jste doposud nenašli odvahu vyzkoušet tuto pohybovou aktivitu, neváhejte a přijďte. Možná budete překvapeni, až zjistíte, že není chůze jako chůze a nejsou hole jako hole, ale hlavně to, jaká ,,kouzla“ dokáže tento nenápadný sport s lidským tělem (a to jak v oblasti prevence a léčby řady nemocí, tak i psychiky nebo hubnutí a tvarování postavy) ...ovšem pouze za předpokladu správné techniky!!!

Tento den ale zdaleka nebude jen ve znamení chůze. V jednotlivých časových sekcích si budete moci zacvičit různé typy cvičení: od zahřívacích cvičení vhodných před samotnou chůzí, přes rehabilitační dechová cvičení, strečinková cvičení až po prastará cvičení a samomasážní techniky dle tradiční čínské medicíny. Všichni účastníci budou mít možnost si v průběhu akce nechat změřit tělesnou skladbu bioimpedančními přístroji (BMI, množství tuků, svalů, vody, …) či poradit se v koutku poradny výživy.

Celý program dne je bezplatný a bude rozdělen do tří částí:

  • dopoledne se uskuteční teoretická část v podobě přednášky ,,Dojděte si pro zdraví po svých“ od 9:30 hod v Nadačním domě

  • odpoledne bude od 13:30 hod věnováno praktické výuce Nordic Walkingu a cvičení v parku Jana Placha (možnost zapůjčení Nordic Walking holí u organizátorů)

  • v 17:00 hod akci završíme společnou vycházkou k Rosničce a do Brendu (2 délky tras: 2,5 km a 8 km) s cílem na Plechárně – možnost posezení a občerstvení

Rádi bychom, aby se akce stala i společným setkáním všech, kteří již kouzlu tohoto sportu propadli.

Příroda léčí, proto se pojďte inspirovat, jak využívat její sílu naplno a přímo ve SVITAVÁCH!!!

Srdečně zve město Svitavy a Ing. Dita Urbánková, Ph.D. (Poradna výživy/ Nordic a Priessnitz Walking)